Ptačí a plazí park, umělecké dílny v Ubudu, Gunung Kawi

Ptačí park

VÝLET - PTAČÍ a PLAZÍ PARK & KULTURA A UMĚNÍ v UBUDU

   Po odjezdu v ranních hodinách bude první naší zastávkou PTAČÍ PARK. Nádherně upravené místo s jezírky, pavilony a spoustou květin. Můžete si v něm prohlédnout velké množství různých indonéských ptáků. Zlatým hřebem jsou různé druhy rajek (většina z Irian Jaya), jasně červené volavky, papoušci, podivně vyhlížející zoborožci, mohutný pár Kasuárů a duhově zbarvení modří jávánští lednáčci, které můžete zahlédnout i na rýžových polích kolem Ubudu. Nakonec byste si neměli nechat ujít jedinečnou příležitost vidět nadýchané bílé balijské špačky, jediný endemický (a velice ohrožený) druh ptáka na Bali. Ptačí park je určitě pěkný tip na výlet pro všechny  milovníky přírody.

PARK PLAZŮ

    nachází se hned vedle Ptačího parku. Najdete zde široké zastoupení plazů, kteří žijí v Indonesii a na okolních ostrovech. Mají zde komodské varany, největší krajtu chovanou v zajetí (8 m), a pokud máte zájem, můžete se pomazlit s jedním ze zdejších šupinatých zelených leguánů. 

UMĚLECKÉ DÍLNY A OBCHODY - UBUD A SUKAWATI

V celém Ubudu je neobyčejné množství dílen a obchůdků, kde najdete určitě inspiraci pro nákup dárků, nebo suvenýrů pro vaše blízké.

ÚDOLÍ KRÁLŮ GUNUNG KAWI

    v odpoledních hodinách navštívíte Údolí králů Gunung Kawi na severovýchodě Ubudu. Tento komplex z 11.století se rozkládá v zeleném údolí řeky Pakrisan mezi rýžovými políčky a překrásnou přírodou. Můžete zde kromě chrámu vidět i 10 sedmimetrových svatyní - symbolických hrobek krále Wungsu a jeho manželek. Cestou zpět po schodišti můžete nakoupit u stánků místních prodejců vyřezávané kokosy, nádherné sarongy, sošky a dřevěnou bižuterii.

Plazí park

Plazí park

Tradiční tance

Tradiční tance

Plazí park

Plazí park

Ubud

Ubud

Gunung Kawi

Gunung Kawi

Gunung Kawi - svatyně

Gunung Kawi - svatyně

Ubud - dílny

Ubud - dílny

Ubud - rýžová políčka v

Ubud - rýžová políčka v