Výlety na jávské aktivní vulkány Ijen a Bromo

Jávské sopky s Relax Bali

DVOUDENNÍ VÝLET NA SOPKU KAWAH IJEN

   První den brzy ráno vyrazíme z resortu přes severozápadní pobřeží Bali, kde se můžeme zastavit na prohlídku perlových farem v Pemuteranu. Z přístavu Gilimanuk přejedeme trajektem na Jávu a odtud na ubytování do hotelu v Banyuwangi.

    Druhý den v 5:00 hod. nás čeká cesta k úpatí sopky, odkud se vydáme s místním průvodcem na hodinový výstup ke kráteru aktivního vulkánu Ijen. Čeká nás prohlídka tyrkysově modrého kráterového jezera a uvidíme i místní dobývače síry.

   Na zpáteční cestě k přístavu Ketapang navštívíme kávové a gumovníkové plantáže.

TŘÍDENNÍ VÝLET NA SOPKY BROMO A IJEN

    Po příjezdu na Jávu a ubytování v hotelu se ve 3:30 ráno vydáme jeepy přes poušť, abychom stihli úchvatný pohled na východ slunce. Poté si prohlédneme hinduistický chrám a následuje výstup k jícnu sopky Bromo. Čekají nás nádherné přírodní scenérie, odvážní těžaři síry a nezapomenutelný pohled do sopečné kaldery.

   Další den se přesuneme do Banyuwangi poblíž Kawah Ijen a výstup zahájíme už po půlnoci tak, abychom viděli unikátní "modrý plamen", který v noci vydává zoxidovaná síra. Dále pokračujeme podle itineráře a ve večerních hodinách se vrátíme zpět do resortu.

Jávské sopky s Relax Bali

Jávské sopky s Relax Bali

Cesta na Bromo

Cesta na Bromo

Cesta na Bromo

Cesta na Bromo