Zdraví na Bali

  Pro cestu na Bali není potřeba speciální očkování ani profylaxi. Potíže, se kterými se turisté standardně potýkají, plynou obvykle z podcenění místního klima: přehřátí, dehydratace, úpal nebo zranění vzniklé neopatrností u sportu a při jízdě na skútru. Citlivější osoby by měly být opatrné u manipulace s klimatizací. I v Indonésii platí stejné pravidlo jako v ČR: rozdíl mezi vnější teplotou a teplotou v pokoji / autě by neměl přesáhnout 6°C. Doporučuje se používání repelentu, jelikož komáří kousnutí v horkém vlhkém klimatu ráda opuchají a hojí se déle.
 

  Objeví-li se lehčí zdravotní potíže, základní pomoc lze u většiny hotelů vyžádat přímo na recepci. Z recepce je také možné kontaktovat místní odbornou zdravotní péči. Zdravotní středisko se nachází cca 1 km od resortu Relax Bali. Úhrada za menší zdravotní péči je nutná přímo v hotovosti, výdaje Vám po předložení dokumentů proplatí vaše pojišťovna v ČR v závislosti na sjednané pojistce. Pokud jde o složitější případy, řeší se vše mezi nemocnicí a pojištovnou.

  Doporučujeme vyrazit jen s platným cestovním pojištěním. Přesvědčte se včas, zda Vám platí jak časově, tak pro Indonesii.

Více info poskytneme na info@relaxbali.cz